за МЕД

Прочитај повеќе
 • за нас

  за нас

  Changzhou Институт за Материја Медика копродукции, Ltd (основана во ноември 2010 година) е претходник на државните истражувачки институт (основана во 1984).
 • производи

  производи

  Секоја капка на хијалуронска киселина мора да бидат подложени на 23 елаборат производни постапки и 16 ригорозни тестови за да се осигура дека секоја капка на хијалуронска киселина е 100% сигурен.

Вести и настани

Види се
 • Натриум hyaluronate и ...

  Во врска со изгореници, најдов многу клинички извештаи примена на натриум хијалуронат, па резултатот остана дел е за повикување само, не е за комерцијална употреба! Прво, дефиницијата на изгореници изгореници е случајна болката што често се случува во животот. Генерално се однесува на топлина, вклучувајќи хидро ...
 • Шангај Меѓународниот ...

  На 15 јули, 2017 година, на тридневниот Шангај Меѓународна медицинска Убавина и пластична опрема Изложба заврши успешно во Шангај Светот Експо Изложба сала! Нашата компанија се поканети да учествуваат на изложбата, изложен наменска информации решенија за медицински industr убавина ...

WhatsApp Онлајн Chat!